Tanzánie, Zanzibar - Pohodový Zanzibar s výlety

cena od 54 990 Kč termín: 15.09.2019 délka: 12 dní (zájezd č. 445796)

12 - denní zájezd

Natáhněte se na kuriozní sisalovou válendu, nebo se houpejte v sítí natažené mezi dvěma palmami s výhledem na krásu tyrkysové vody Indického oceánu. Teplé tropické slunce na vás bude pokukovat z mezer listů, zatímco měkký vánek vonící jedinečnou vůní koření ostrova se mísí s vůní ořechů kokosových palem, ovoce a další flory, která vás obklopuje. Lákavá svěžest vzduchu, jemné zvuky vln, které se točí na neuvěřitelně sypkém, bílém písku, šumění palem, a melodie ptáků tvoří klidnou harmonii.

To je Zanzibar, šperk Indického oceánu, charakteristický krásnými písečnými plážemi, korálovými útesy a kouzlem historického města Stone Town. Ale je to i podvodní mořská říše, která je podmanivě krásná, ideální pro koupání, šnorchlování a potápění. Jakmile vklouznete do vlažné, křišťálově čisté vody, sluneční svit rozsvítí mnoho odstínů živých korálů a obyvatel podmořského světa.
Navštivte plantáže koření a tropického ovoce, a vychutnejte si pohled na zrající ovoce a poznejte jejich úžasné vlastnosti a léčivé účinky, nejen v kuchyni a kosmetice.
Ponořte se do podivuhodného světa pralesa, kde uvidíte chameleony, červené kočkodany, ještěrky, různé ptáky, antilopy a další.
Projděte se úzkými uličkami labyrintu hlavního města ostrova, starobylé metropole, spatříte mešity, omanské paláce, starou pevnost. Můžete si koupit dokonale vyřezané artefakty, krásné šperky, svůdné ovoce z nedaleké farmy, tradiční oblečení a mnohem více.
Plujte na ostrov, který je tichým svědectvím událostí ostrova Prison Island, sídla Ománských otroků. Zde najdete 180 let staré Aldabra želvy, dárek bývalých koloniálních okupantů Seychell.
Vypravte se s námi na romantickou a exotickou dovolenou, na nejkrásnější pobřeží ostrova Zanzibar – Ras Nujgwi s bělostnými plážemi a tyrkysovým mořem. Ubytováni budete v hotelu s polopenzí, s výhledem na moře nebo tropické zahrady.

Ubytování: hotel

Stravování: polopenze

Doprava: letecky

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. - 2. den:Odlet z Prahy, přílet na ZANZIBAR, transfer z letiště, ubytování, společná seznamovací večeře, procházka po pláži při západu slunce a pozorování desítek plachetnic, které se vypravily na večerní rybolov.
3. den:Snídaně, odpočinek u moře, šnorchlování, možnost pronájmu katamaranu s lodníkem a vyjížďka kolem pobřeží. Večeře.
4. den:Snídaně, celodenní výlet do pralesa JOSEFI FOREST, který je domovem pozoruhodné a jedinečné opice KIRKA GUERÉZA. Opice, oděná do červeného kožíšku s bílými licousy žije jen na Zanzibaru. Nepolapitelný zanzibarský leopard loví v noci - možná to je důvod, proč je tato rezervace otevřena pouze během dne?! Jozani má vynikající naučnou stezku a průvodci jsou dobře vyškolení a informovaní. V lese uvidíte mangrové bažiny a budete chodit po mangrových lesích. Prohlídka impozantní fauny a flory je jedním z vrcholů, jaké může Zanzibar nabídnout. Večeře.
5. den:Snídaně, volný den u moře, fakultativně výlet lodí na ostrov PEMBA nebo si dopřejte luxusní peeling s masáží, svahilský oběd, potápění s delfíny, fotbal s Masaji na pláži či vyjížďku plachetnicí. Večeře.
6. den:Po snídani odjedeme a přeplujeme lodí na PRISON ISLAND, který byl kdysi používán arabskými obchodníky pro obchod s otroky, které si přivezli z africké pevniny, aby zabránili jejich útěku před prodejem. Prison Island je domovem obřích suchozemských želv. Vydáme se na procházku do zalesněného vnitrozemí, kde uvidíte celou řadu ptáků, barevné pávy, netopýry a krásné motýly. Ostrov je lemován kouzelným korálovým útesem, který je ideální pro šnorchlování a má krásnou bílou pláž pro opalování. Večeře.
7. den:Snídaně, celodenní výlet do STONE TOWN, metropole Zanzibaru, kde se zastavila historie. Navštívíme DŮM ZÁZRAKŮ (Home of wonder), někdejší trh s otroky, arabské pevnosti a mešity. Jistě nezapomeneme shlédnout dům LIVINGSTONE HOME, dům cestovatele Davida Livingstona, který se zasloužil o zrušení obchodu s otroky na Zanzibaru. Bez povšimnutí nemineme dům, kde se narodil a žil FREDDIE MERCURY, zpěvák a skladatel skupiny Queen, který je považován za jednoho z nejvýznamnějších zpěváku v historii. Stone Town má skvělé obchody s velkým množstvím rukodělných výrobků. Můžete strávit hodiny putováním fascinujícím labyrintem úzkých uliček. Po návratu odpočinek na pláži. Večeře
8. den:Snídaně, volný den u moře, který si můžete zpestřit projížďkou na kole po pláži a okolních korálových útesech s koupáním a relaxací. Večeře
9. den:Snídaně, celodenní výlet na farmu koření a exotického ovoce – SPICE TOUR. Historická komodita Zanzibaru - hřebíček, muškátový oříšek, skořice, pepř a mnoho dalšího koření, jsou zásadní složkou každodenního života ostrova. Při naší procházce s výkladem se prochází plantážemi, můžete vidět, cítit a ochutnat všechno, co farma nabízí. Farma je nejlepší místo pro nákup čerstvého koření přímo od zdroje. Večeře
10. den:Snídaně, pobyt u moře, relaxace, potápění, procházky po pláži a objevování tvorů moře v lagunách při odlivu, pozorování místních obyvatel při rybolovu, pozorování západu slunce při poslední večeři výtečné svahilské kuchyně.
11. - 12. den:Snídaně, transfer na letiště, odlet do ČR a přílet do PRAHY dle letového řádu.


Podobné zájezdy v této destinaci

42 140 Kč
Základní cena od 42 140 Kč

Neptune Pwani Beach

Tanzánie, Zanzibar
Poloha: hotelový areál leží na severovýchodním pobřeží ostrova, cca 45 km a 1 hod. jízdy od letiště, bílá písčitá pláž přímo u hotelu. Vybavení: hotel postavený v typickém zanzibarském stylu s 154 pokoji v oddělených vilkách obklopený tropickou zahradou nabízí vstupní halu s recepcí, 3 restaurace a 2…
termín: 24.03.2019 délka: 8 dní
36 330 Kč
Základní cena od 36 330 Kč

Blue Bay Beach Resort

Tanzánie, Zanzibar
Poloha: rozsáhlý hotelový komplex je situován přímo u nádherné písčité pláže na východním pobřeží ostrova v oblasti Kiwengwa, cca hodinu jízdy od letiště. Výskyt korálů cca 500 m od břehu, při přílivu voda stoupá až k hranici hotelové zahrady. To však nevadí, jelikož hotel má také umělou pláž. Vybavení:…
termín: 25.03.2019 délka: 8 dní
34 400 Kč
Základní cena od 34 400 Kč

Ocean Paradise

Tanzánie, Zanzibar
Poloha: Hotelový komplex ležící na východním pobřeží ostrova přímo u krásné bílé písečné pláže. Od letiště a hlavního města ostrova je vzdálen cca 45 min. jízdy. Hotel je obklopen krásnou tropickou zahradou se vzrostlými kokosovými palmami. Vybavení: hlavní budova, pokoje a suity rozmístěné v hlavní…
termín: 01.04.2019 délka: 8 dní

Nabízí

CK Poznání s.r.o.

CK Poznání s.r.o.

Palackého třída 2744
53002 Pardubice
telefon: 466535401

Poptat tento zájezd

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Arusha 17 °C
Dar Es Salaam 29 °C
Dodoma 21 °C
Iringa 17 °C
Kilimanjaro 22 °C
Morogoro 20 °C
Songea 20 °C
Tabora 21 °C
Zanzibar / Kisauni 23 °C

Základní informace

Tanzánie

Tanzánie
Hlavní město: Dar es Salaam
Počet obyvatel: 22 602 320
Měna: TZS
Rozloha: 942,003 km2

Místopisy

  • Zanzibar

    Zanzibar – vysněný ostrov z pohádek tisíce a jedné noci. Při vyslovení tohoto jména se vybaví vůně exotických koření, které jsou zde domovem, a od středověku nejvýznamnějším…

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://tanzanie.vasezajezdy.cz/zajezdy/tanzanie-zanzibar-pohodovy-zanzibar-s-vylety-445796/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://tanzanie.vasezajezdy.cz