Tanzánie - Tanzánie a Zanzibar

cena od 75 960 Kč termín: 02.02.2019 délka: 16 dní (zájezd č. 461817)

16 - denní zájezd

TANZÁNIE A ZANZIBAR

Ubytování: různé

10x ubytování v hotelu se snídaní, na safari 5x v kempu v pronajatém stanu.

Stravování: polopenze

během dnů na safari plná penze.

Doprava: letecky

Tento zájezd již nenabízíme.

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. den:odlet z Prahy na Kilimanjaro Airport nedaleko Arushi.
2. den:město ARUSHA - "hlavní město safari" pod horou Mount Meru.
3. den:začátek 6denního safari - NP TARANGIRE s impozantními baobaby, stády kopytníků, slonů a 550 druhy ptáků, vyhlídka na jezero MANYARA v oblasti Velké příkopové propadliny.
4. den:celodenní safari v kráteru NGORONGORO (rezervace UNESCO), kaldera o průměru 20 km vytvořená kolapsem obrovského vulkánu má dnes největší koncentraci zvěře na světě: lvi, sloni, buvoli, pakoně, zebry, gazely, antilopy, prasata bradavičnatá, pštrosi, orli, supi a další - tady je ještě šance vidět celou tzv. velkou pětku (slona, lva, buvola, levharta a ohroženého nosorožce).
5. den:návštěva masajské vesnice (bomy), zastávka u 150 metrů hluboké rokle OLDUPAI (Olduvai) - místo senzačního objevu 1,75 milionu let starých pozůstatků hominida australopithecus boisei (malé muzeum), pohyblivá duna SHIFTING SANDS, vjezd do národního parku SERENGETI (biosférická rezervace UNESCO) - nekonečné travnaté planiny s minimem stromů jsou symbolem africké krajiny a přerušují je jen žulové výlevy kopjes, v nichž se rádi schovávají lvi.
6. den:celodenní safari v savanách NP SERENGETI, který je každoročně dějištěm největší světové migrace savců - úchvatná podívaná na tisíce pakoňů, zeber a gazel, ale také na žirafy, slony, hrochy, opice, krokodýly, lvy, hyeny, šakaly, mangusty či supy, pokusíme se najít i geparda a levharta.
7. den:ze Serengeti pustou a nehostinnou krajinou k bezodtokému sodnému jezeru NATRON, které leží na hranicích s Keňou pod činnou sopkou OL DOINYO LENGAI, primitivní obydlí Masajů uplácaná ze dřeva a bláta.
8. den:hejna plameňáků živící se řasami na alkalickém jezeře NATRON, pěší výlet kaňonem k vodopádu NGARE SERO (koupání), návrat do Arushi.
9. den:přelet na korálový ostrov UNGUJA v souostroví Zanzibar - známý "ostrov koření", čtyři noci v koloniálním městě STONE TOWN (UNESCO).
10. den:hlavní město Zanzibar (Stone Town), které vstřebalo vlivy z Indie, Arabského poloostrova, Evropy i černošské Afriky - staré město s bludištěm křivolakých uliček, sultánské paláce, pevnost, starý trh s otroky…
11. den:lodní výlet ze Zanzibaru na ostrov CHANGUU s kolonií až 200 kg těžkých želv obrovských, koupání na čisté písečné pláži, šnorchlování u korálového útesu v okolí ostrova BAWE, večer si můžete u stánků na tržišti Forodhani dát džus z cukrové třtiny, chlebovník, maniok, jackfruit, čerstvé ryby, chobotnice, krevety, kraby či humry, zanzibarskou pizzu a spoustu dalších dobrot.
12. den:lodní výlet za delfíny z KIZIMKAZI, deštný prales JOZANI s červenými opicemi guerézami a porosty mangrovů.
13. den:zastávka u ruin paláce MTONI, Spice Tour - prohlídka (i ochutnávka) exotických druhů koření a ovoce s výkladem místního průvodce, tři noci v letovisku NUNGWI.
14. den:tropický "ráj" NUNGWI s dlouhou písečnou pláží, které s turisty sdílí místní rybáři a stavitelé plachetnic "dhow", přírodní akvárium s mořskými želvami, maják.
15. den:další volný den v Nungwi - pro zájemce možnost domluvit individuální výlet za šnorchlováním u korálového ostrova MNEMBA, potápění, rybářskou výpravu nebo plavbu na plachetnici dhow při západu slunce.
16. den:ranní odlet ze Zanzibaru a návrat do ČR.


Podobné zájezdy v této destinaci

108 490 Kč
Základní cena od 108 490 Kč

Diamonds Star of the East *****+, Zanzibar severní pobřeží

Tanzánie
Zanzibar individuální pobyt Luxusní resort s pouhými 11 moderně vybavenými soukromými vilami postavenými v africkém stylu leží cca 60 min jízdy od letiště Zanzibar. Hotel je vhodný pro velmi náročné klienty. Pláž: bílá písčitá pláž u hotelu, ke každé vile náleží soukromý kus pláže s lehátky a plážovým…
termín: 19.10.2018 délka: 8,9 dní
29 490 Kč
Základní cena od 29 490 Kč

Zawadi Beach Villas Matemwe ***+, Zanzibar - východní pobřeží

Tanzánie
Zanzibar individuální pobyt Zcela nově otevřený rodinný hotel se nachází na severovýchodním pobřeží ostrova v letovisku Matemwe. Ubytování nabízí v pouhých sedmi pokojích umístěných ve dvou oddělených vilách. Hotel nabízí romantickou atmosféru a je vhodný pro milovníky klidné dovolené. Díky své poloze…
termín: 19.10.2018 délka: 8,9 dní
45 490 Kč
Základní cena od 45 490 Kč

Hideaway of Nungwi Resort & SPA*****, Zanzibar-severní pobřeží

Tanzánie
Zanzibar individuální pobyt V dubnu 2013 nově otevřený hotelový resort se 100 pokoji umístěnými v patrových pavilonech, obklopených tropickou zahradou se nachází cca 60 min jízdy od letiště v letovisku Kendwa. Hotel je vhodný pro náročné klienty. Pláž: bílá písečná pláž přímo u hotelu. Vybavení: 4 restaurace,…
termín: 19.10.2018 délka: 8,9 dní

Nabízí

CK Poznání s.r.o.

CK Poznání s.r.o.

Palackého třída 2744
53002 Pardubice
telefon: 466535401

Zájezd již není v nabídce

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Arusha 20 °C
Dar Es Salaam 28 °C
Dodoma 25 °C
Iringa 22 °C
Kilimanjaro 22 °C
Morogoro 23 °C
Songea 21 °C
Tabora 23 °C
Zanzibar / Kisauni 29 °C

Základní informace

Tanzánie

Tanzánie
Hlavní město: Dar es Salaam
Počet obyvatel: 22 602 320
Měna: TZS
Rozloha: 942,003 km2

Místopisy

  • Zanzibar

    Zanzibar – vysněný ostrov z pohádek tisíce a jedné noci. Při vyslovení tohoto jména se vybaví vůně exotických koření, které jsou zde domovem, a od středověku nejvýznamnějším…

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://tanzanie.vasezajezdy.cz/zajezdy/tanzanie-tanzanie-a-zanzibar-461817/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://tanzanie.vasezajezdy.cz